Poznaj rodzaje zabiegów laserowych

Poznaj rodzaje zabiegów laserowych

Data publikacji:

Poznaj rodzaje zabiegów laserowych

Jeden laser – wiele zabiegów, który wybrać?Dlaczego laser XLASE?

Chociaż na rynku dostępnych jest wiele urządzeń do wykonywania zabiegów laserowych w New You zdecydowaliśmy się na aparaturę XLASE. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo zabiegów, które gwarantuje. XLASE to innowacyjny sprzęt, który powstał w oparciu o najnowsze osiągnięcia technologii laserowej. Aparatura wykorzystuje selektywną fototermolizę, a krótki czas ekspozycji pozwala nam wykonywać zabiegi całkowicie bezpiecznie, bez ryzyka uszkodzenia okolicznych tkanek.

Czas wykonywanych zabiegów również był dla nas kwestią priorytetową. XLASE posiada 5 głowic i technologię MOTION SPEED, dzięki czemu znacznie skraca czas trwania zabiegu depilacji laserowej. Wasza gładka skóra będzie Wam podwójnie wdzięczna :)

Jak działa laser?

Najważniejszym aspektem terapii laserowej jest selektywna fototermoliza, a więc dobór odpowiedniej długości światła. Dzięki temu światło jest absorbowane przez tkankę docelową, którą chcemy poddać zabiegowi, a nie przez inne struktury.

Nasza skóra absorbuje światło i przekształca je w energię cieplną w sposób selektywny, oznacza to, że różne struktury skóry, odpowiadają za skuteczność różnych zabiegów.  Na przykład: podczas usuwania naczynek docieramy do innych komórek, niż podczas trwałej epilacji. Zaabsorbowane światło, przekształcone w ciepło, pozwala celowo „uszkodzić” wybrane przez nas struktury skóry i pobudzić je do prawidłowego działania.

Z jakimi problemami warto skorzystać z zabiegu?

Zabiegi laserowe to w medycynie estetycznej nie tylko bezinwazyjne odmładzanie, ale również sposób na walkę z powszechnie występującymi problemami skórnymi.

Niwelowanie trądziku

Podczas zabiegów, które pomagają zwalczyć trądzik ważne jest, aby działać dwutorowo:

  • fale o krótkiej długości powodują zniszczenie bakterii Propionibacterium Acnes, które są odpowiedzialne za powstawanie trądziku
  • fale o większej długości, poprzez rozgrzanie wody w skórze właściwej, doprowadzają do zmniejszenia gruczołów łojowych, a w efekcie zmniejszenia ilości wydzielanego sebum.


Jednocześnie pobudzamy syntezę kolagenu, co skutkuje poprawą jędrności i gęstości skóry i zapobiega ewentualnemu powstawaniu blizn potrądzikowych.
Dla najlepszych efektów zabieg warto przeprowadzić serię 6 zabiegów, w odstępach co 2-3 tygodnie.Zamykanie naczynek i rumień

 

Podczas zamykania naczynek korzystamy z fal  o takiej długości, które potrafią wnikać dokładnie w struktury, do których chcemy dotrzeć. Energia świetlna koncentruje się w naczyniach krwionośnych skóry właściwej, dochodzi do zamykania naczyń włosowatych. Podczas zabiegu pomijamy melaninę, a naskórek ulega słabszemu rozgrzaniu, dzięki czemu minimalizujemy ryzyko wystąpienia przebarwień skóry.

Aby dodatkowo zminimalizować szansę pojawienia się przebarwień, do zabiegów wykorzystujemy dwie różne głowice.

Parametry urządzenia X-Lase, którym wykonujemy zabiegi, gwarantują skuteczną, bezpieczną ale i szybką terapię. Małe naczynia ulegają koagulacji już podczas pierwszej sesji zabiegowej.
Większe naczynia mogą wymagać serii kilku zabiegów (od 2 do 4), aby zniknęły całkowicie. O wszystkim poinformujemy Was przed zabiegiem.
Zakażenie grzybicze paznokci

Zakażenie grzybicze paznokci, macierzy lub płytki to najczęściej występujące schorzenie paznokci u osób dorosłych.  Stanowi aż 50 proc. wszystkich chorób, jej najczęstszą przyczyną są dermatofity, pleśnie oraz rzadko drożdże Candida. Warto pamiętać, że paznokcie u stóp są dużo bardziej podatne na zakażenie.

Najnowsze badania wykazują, że częstotliwość występowania zakażenia wciąż wzrasta. Terapia laserowa pozwala skutecznie walczyć z problem do jego całkowitego wyciszenia się.

Terapię laserową, podobnie jak terapię doustną, należy stosować systematycznie. Przewaga zabiegów laserowych nad środkami doustnymi to przede wszystkim nieobciążanie układu pokarmowego i mniejsza inwazyjność.

Zaleca się serię 2-4 zabiegów, co 4-6 tygodni.Nieinwazyjne odmładzanie

Fotoodmładzanie                                             

Fotoodmładzanie to bezinwazyjny zabieg dla wszystkich, którzy chcieliby odmłodzić skórę twarzy. Świetnie sprawdzi się w przypadku pierwszych zmarszczek, rozszerzonych porów, przebarwień czy zmian naczyniowych.

Fotoodmładzanie działa warstwowo, tzn. powoduje selektywne uszkodzenie struktur skóry. Włókna kolagenowe przebudowują się i zostają pobudzone do aktywności. Zaobserwować można produkcję nowych włókien, dzięki czemu skóra staje się gładka i naprężona. Efekt liftingu naskórka widoczny jest gołym okiem, zauważyć możemy też rozjaśnienie i wyrównanie kolorytu cery.

Dla najlepszych efektów poleca się serię 4-6 zabiegów, w odstępach około 3 tygodni. Zabieg, ze względu na minimalny czas rekonwalescencji i natychmiast zauważalne efekty, polecany szczególnie przed większymi okazjami typu bale, wesela.
Termolifting

W przeciwieństwie do fotoodmładzania, które działa warstwowo, termolifting pomija warstwę naskórka. Efekt liftingu zauważalny jest szczególnie podczas poprawiania owalu twarzy.


Resurfacing skóry NIEABLACYJNY
 

Nieinwazyjna, nowoczesna metoda, stworzona z myślą zwłaszcza o osobach dojrzałych. Wyraźne zmarszczki, bruzdy, brak jędrności i objętości - to tylko niektóre z niedoskonałości, z którymi możemy walczyć przy pomocy resurfacingu.

Sam zabieg polega na efekcie diatermicznym – podgrzewamy wodę w skórze, wobec czego dochodzi do skrócenia włókien kolagenowych i pobudzenia fibroblastów. Kluczową rolę odgrywają tu więc naturalne procesy gojenia  i nieuszkadzanie naskórka podczas zabiegu. Otrzymujemy efekt liftingu, pobudzamy krążenie limfatyczne, skóra staje się odżywiona. Dochodzi do głębokiej stymulacji i podkręcenia metabolizmu.

W przeciwieństwie do metody ablacyjnej, resurfacing nieablacyjny nie uszkadza naskórka, a podprogowe uszkodzenia struktur skóry, prowadzą do szybszego gojenia się ran i zwiększonej produkcji włókien kolagenowych. Wyeliminowany został więc czynnik długiej, bo około 2tygodniowej, rekonwalescencji i potencjalne powikłania związane z metodą ablacyjną.

Warto zaznaczyć, że trzy zabiegi nieablacyjne przynoszą ten sam efekt co jeden ablacyjny, a pozwalają nam uniknąć dwóch tygodni rekonwalescencji.
Zaleca się serię 2-4 zabiegów, co 4-6 tygodni.

Dla uzyskania najlepszego efektu, zabiegi nieinwazyjnego odmładzania można ze sobą łączyć. Przygotowujemy wówczas specjalny protokół, który gwarantuje zminimalizowane ryzyko powikłań i przegrzania skóry.  Jesteś zainteresowana zabiegami łączonymi? Zapraszamy do kontaktu!

Nie jesteś pewna czy terapia laserowa jest dla Ciebie? Skontaktuj się z nami! Przeprowadzimy krótki wywiad, opowiemy o formach i możliwościach jakie daje nam terapia laserowa. Wspólnie dobierzemy zabieg, który uwzględni Twoje predyspozycje i cel, a przede wszystkim spełni Twoje oczekiwania! :)

Cennik zabiegów: http://www.newyouostrow.pl/cennik/ 

Gabinet Medycyny Estetycznej
dr Małgorzata Anna Krukowska


"MEDYK" Gabinety Lekarskie
ul. Sienkiewicza 4
63-400 Ostrów Wlkp.
wjazd od ul. Towarowej (przy Hotelu Royal)
Telefon:
+48 570 629 766