Po zabiegu

Po zabiegu

Zalecenia po zabiegu


W zależności od zabiegu jaki wybraliśmy zaleca się następująco:

Botoks - unikać alkoholu, solarium, słońca, sauny, nadmiernego wysiłku fizycznego przez 24h po iniekcji. Pamiętaj, że na trwałość efektu ma wpływ temperatura otoczenia- w ciepłym klimacie botoks metabolizuje się szybciej.

Wypełniacze - nie należy masować miejsc, w które założono materiał. Wypełniacz traktuje się jako implant, którym należy się opiekować- przegrzewanie go, przyspiesza jego metabolizm. W ciągu 24h należy unikać alkoholu, solarium, słońca, sauny, nadmiernego wysiłku fizycznego. Do 7 dni po implantacji nie zaleca się latania samolotem.
 
Metoterapia igłowa - unikać alkoholu, solarium, słońca, sauny, makijażu przez 48h po iniekcji. Należy zachować ostrożność do czasu zagojenia się obszaru poddanego ostrzyknięciu i nie nadkazić go dotykając brudnymi rękami, przytulaniem zwierząt etc. W celu złagodzenia podrażnienia i przyspieszenia gojenia po zabiegu, dobrze jest stosować żel arnikowy, który można nabyć w aptece bez recepty. Po zakończonej serii zaleca się peeling chemiczny 1x w miesiącu. Stosować kremy z filtrem UV.

Lipoliza iniekcyjna ,usuwanie cellulitu - należy liczyć się z wystąpieniem lokalnego stanu zapalnego z obrzękiem i miejscową bolesnością (objaw rozpadu tkanki tłuszczowej). Należy zadbać, aby ubranie nie uciskało miejsc ostrzykniętych. Unikać słońca i solarium przez 24h. Optymalny efekt w przypadku walki z cellulitem uzyskiwany jest w połączeniu z endermologią lub masażami bańką chińską.

Yellow Peel:

 • Od 1 do 10 dnia po zabiegu należy zawsze myć skórę wyłącznie neutralnym mydłem
 • W przypadku zbyt silnego rumienia nakładamy hydrokortyzon 2 lub 3 razy dziennie
 • Na podrażnioną skórę stosujemy Post Peel Recovery
 • W okresie słonecznym koniecznie należy używa filtrów przeciwsłonecznych.


PRX – T33:

 • Krem do skóry suchej lub bardzo suchej po zabiegu PRX-T -WiQo – pielęgnacja skóry po zabiegu. Polecany do stosowania na twarz, szyję, dekolt, dłonie.
 • Płyn wygładzający do twarzy WiQo. Płyn zalecany jest do wszystkich rodzajów skóry także w okresie letnim.
  Synergiczne działanie dwóch produktów sprawia, że skóra jest zawsze aktywna i pobudzona. Ze względu na swe działanie ochronne powierzchniowej warstwy skóry, zalecany jest do skóry podrażnionej zabiegami peelingu chemicznego lub innymi zabiegami medycyny estetycznej. Dobrze tolerowany przez skórę reaktywną (nadwrażliwą).
Pacjencie pamiętaj, korzystając z zabiegów medycyny estetycznej na efekt mają wpływ:
 • Przygotowanie do zabiegu,
 • Zabieg,
 • Postępowanie po zabiegu.


Stymulacja wzrostu włosów
- pierwsze mycie włosów dopiero 24h po zabiegu.

Zabiegi rollerem i dermapenem  - przez 24h bezwzględnie należy unikać słońca i solarium. Do czasu zagojenia się miejsca poddanego rolowaniu nie opalać się. Stosować kremy z filtrem UV. W celu złagodzenia uczucia pieczenia i rozgrzania aplikować żel arnikowy, który można nabyć w aptece bez recepty. Nie nakładać makijażu do czasu zagojenia się skóry.

Zabiegi laserowe - zasady postępowania po zabiegu laserowym:   

Przez kilka dni po zabiegu: nie stosować mydła, spirytusu, toników na bazie alkoholu, nie wykonywać peelingów, nie wycierać miejsc po zabiegu gąbką lub ręcznikiem, nie drażnić skóry w okolicy zabiegu; nie opalać się minimum 4 tygodnie po zabiegu, bezwzględnie chronić skórę przed słońcem minimum przez 1 miesiąc po zabiegu stosując kremy z filtrem SPF 50+, unikać czynników powodujących rozszerzenie naczyń krwionośnych przez okres 4-5 dni (jak ćwiczenia, sauna, alkohol), skórę po zabiegu należy nawilżać preparatami nawilżającymi 2-3 razy dziennie. W przypadku uszkodzonej skóry należy unikać stosowania makijażu na naświetlane miejsca przez ok. 4-5 dni po zabiegu, w pozostałych przypadkach makijaż można nałożyć następnego dnia po zabiegu.

Leczenie: w bardzo rzadkich przypadkach pojawienia się na skórze strupków może być konieczne stosowanie maści z antybiotykiem; przy bardzo nasilonym świądzie, łagodne maści sterydowe; leki te przepisuje lekarz.


Peelingi chemiczne
- przez 48h bezwzględnie unikać promieniowania UV ( w przypadku kwasu glikolowego) szczególnie, gdy złuszczaniu poddana była skóra na twarzy. Używać kremów z filtrem chroniącym. Przez 24h po zabiegu nie nakładać makijażu. Niektóre zabiegi kwasami wymagają kilkutygodniowego ograniczenia ekspozycji na promieniowanie słoneczne, dlatego zalecane i wykonywane są w okresie jesiennym i zimowym, przy bezwzględnym zakazie korzystania z solarium.


Należy pamiętać, że najlepsze efekty uzyskuje się gdy:

 • Zabiegi są wykonywane regularnie
 • Pacjent stosuje się do zaleceń
 • Pacjent nie nadużywa zabiegów

Gabinet Medycyny Estetycznej
dr Małgorzata Anna Krukowska


"MEDYK" Gabinety Lekarskie
ul. Sienkiewicza 4
63-400 Ostrów Wlkp.
wjazd od ul. Towarowej (przy Hotelu Royal)
Telefon:
+48 570 629 766