Silhouette-Soft nowy wymiar liftingu i biostymulacji

Silhouette-Soft nowy wymiar liftingu i biostymulacji

Data publikacji:

Bezoperacyjny lifting z użyciem nici Silhouette-Soft™ wykonywany jest na świecie co 15 min. Nie wymaga żadnych nacięć ani szwów ani szycia chirurgicznego. Efekty są rewelacyjne i co najważniejsze, długotrwałe! A wystarcza tylko jeden zabieg.

 
Silhouette Soft to małoinwazyjny, bezoperacyjny lifting z zastosowaniem biokompatybilnych nici wykonanych z kwasu polimlekowego i kwasu glikolowego To dwukierunkowe, bio-wchłanialne nici ze stożkami – bezpieczny zabieg korekcji zwiotczenia skóry oraz redukcji oznak starzenia. Powoduje zmianę położenia tkanki tłuszczowej w okolicy jarzmowej i przywrócenie objętości.

Biowchłanialne nici produkowane są w Michigan w USA. Gwarancją bezpieczeństwa zabiegu z ich użyciem jest certyfikat CE oraz zatwierdzenie materiałów wykorzystywanych do produkcji nici przez FDA.

Dystrybutorem Silhouette Soft w Polsce jest Beautymed, a zabiegi z użyciem nici mogą wykonywać tylko lekarze, którzy przeszli odpowiednie szkolenie i posiadają certyfikat.


Silhouette-Soft, to najnowocześniejszy produkt dostępny w tej chwili na rynku, a co najważniejsze dostępny w nielicznych Klinikach w Polsce, w tym od niedawna w NewYou.

Zalety zastosowania nici Silhouette-Soft®:
 • redukcja zwiotczenia skóry
 • podniesienie brwi
 • lifting szyi
 • przywrócenie objętości w okolicach jarzmowych
 • poprawa kształtu linii żuchwy i policzków

Specyfikacja zabiegu:
Nici Silhouette Soft są zakończone stożkami służącymi do wszczepiania się w skórę i podciągnięcia tym sposobem tkanek miękkich, zwłaszcza w środkowej części twarzy. Zabieg zalecany jest przede wszystkim osobom, u których skóra utraciła elastyczność i jędrność – w szczególności ludziom po 40. roku życia. Dzięki implantacji nici napinających skórę pacjent odzyskuje młody wygląd, zmniejszają się głębokie zmarszczki i bruzdy, a także uzyskuje się efekt naciągnięcia skóry szyi i poprawę konturów twarzy. Co więcej mogą mogą korygować wrodzone lub pourazowe uszkodzenia nerwu twarzy bądź okolic, które uległy częściowemu paraliżowi.Zabieg z zastosowaniem nici Silhouette Soft jest prostą procedurą medyczną wymagającą jedynie miejscowego znieczulenia. W zależności od rozległości obszaru zabiegowego i ilości wprowadzanych nitek może trwać od 15 do 40 minut. Podczas zabiegu lekarz wprowadza nici pod skórę pacjenta poprzez malutkie nacięcia, które znikną po zagojeniu skóry. Nici są wyposażone w mikroskopijne zaczepy (stożki), umożliwiające stabilne zamocowanie w skórze. Wygładzenie zmarszczek następuje poprzez odpowiednie naciągnięcie wprowadzonej nici. Kolejną zaletą Silhouette Soft jest pobudzenie syntezy trzech składników naturalnie występujących w skórze: kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny. Oznacza to, że wokół nici tworzą się nowe komórki, co w rezultacie podtrzymuje i dodatkowo napina zwiotczałą skórę, przedłużając efekt liftingu. Widać to najwyraźniej po paru miesiącach.

Nici ulegają całkowitej degradacji w okresie od 12 do18 miesięcy, a w zależności od trybu życia, diety i uwarunkowań genetycznych efekty zabiegu utrzymują się średnio od 2 do 5 lat.

Po zabiegu –  uwagi i zalecenia
 • Unikamy zachowań, które mogą spowodować urazy w obrębie twarzy.
 • Przez pierwsze trzy noce po zabiegu śpimy na plecach.
 • Kontrolujemy mimikę, szczególnie w pierwszym tygodniu po wykonaniu liftingu, także później, przez ok. trzy tygodnie unikamy gwałtownych ruchów mimicznych (nie jest m.in. wskazane żucie twardej żywności).
 • W pierwszych sześciu godzinach po zabiegu zalecane jest stosowanie zimnych okładów na obszary poddane zabiegowi
 • W pierwszym tygodniu nie zaleca się leczenia stomatologicznego, masażu twarzy, zabiegów kosmetycznych twarzy i sportu z elementem kontaktu fizycznego
 • Twarz i włosy można myć bez żadnych przeciwwskazań
 • Należy ograniczyć mimikę twarzy w ciągu pierwszych 3 tygodni po zabiegu
 • Stosowanie filtrów przeciwsłonecznych po zabiegu

Cennik zabiegu:


4 nici 4000 pln
6 nici 5600 pln
8 nici 7200 pln

Cena i efekt uzależnione są od ilości użytych nici. Minimalna ilość potrzebna do uzyskania satysfakcjonującego efektu dla większości pacjentów w przedziale wiekowym 20-40 lat (po kwalifikacji przez lekarza) to 4 nici.

Gabinet Medycyny Estetycznej
dr Małgorzata Anna Krukowska


"MEDYK" Gabinety Lekarskie
ul. Sienkiewicza 4
63-400 Ostrów Wlkp.
wjazd od ul. Towarowej (przy Hotelu Royal)
Telefon:
+48 570 629 766