Analiza pierwiastków śladowych w organizmie

Analiza pierwiastków śladowych w organizmie

Analiza Pierwiastkowa Włosów (APW) jest nowoczesną metodą diagnostyczną umożliwiającą ocenę stanu odżywienia organizmu. Skład mineralny włosów odzwierciedla wiele równowag fizjologicznych organizmu.


Na podstawie ilości 29 pierwiastków (w tym 5 pierwiastków toksycznych) i ich wzajemnych proporcji we włosach opisywane są charakterystyczne cechy metabolizmu badanej osoby.

W APW badane są najważniejsze pierwiastki stanowiące o budowie organizmu ludzkiego oraz najistotniejsze proporcje między nimi. Oznaczane są 24 biopierwiastki: wapń, sód, potas, fosfor, cynk, magnez, żelazo, miedź, molibden, kobalt, chrom, lit, stront, nikiel, mangan, selen, wanad, bor, bar, siarka, srebro, krzem, jod, cyna oraz 5 pierwiastków toksycznych: arsen, rtęć, glin, kadm, ołów.

Cennik zabiegów:


Analiza Pierwiastkowa Włosów 350 PLN


Różnica między Analizą Pierwiastkową Włosów a badaniem krwi
Włosy są idealnym materiałem do badania, ponieważ posiadają stały skład chemiczny, co umożliwia łatwe ich przechowywanie i transportowanie.

Podstawowym materiałem badawczym w medycynie jest krew. Badania krwi służą głównie do identyfikacji choroby i śledzenia jej przebiegu. Ponieważ krew jest najważniejszą tkanką w organizmie utrzymującą ciągłość procesów życiowych, istnieje wiele mechanizmów buforujących, dbających aby jej skład był możliwie jak najlepszy. Skład krwi może bardzo szybko się zmieniać, w zależności od stanu fizjologicznego i od sposobu żywienia. Dlatego na podstawie analizy składu mineralnego krwi nie można określić stanu odżywienia organizmu.

Włosy rosną w stałym tempie 1 cm na miesiąc i chwilowe zmiany stanu zdrowia nie mają wpływu na wynik APW. Włosy gromadząc w sobie wszystkie pierwiastki obecne w organizmie obrazują stan odżywienia organizmu z okresu ostatnich kilku tygodni. W ten sposób niwelowane są krótkotrwałe odchylenia stanu fizjologicznego organizmu osoby badanej.

Analiza Pierwiastkowa Włosów jest szczególnie polecana osobom, które mają problemy z zachowaniem kondycji fizycznej i psychicznej, a zwłaszcza o obniżonej odporności organizmu. APW ma zastosowanie w profilaktyce zdrowia dorosłych i dzieci (od 3 roku życia) oraz wspomaganiu leczenia i rehabilitacji. Najczęściej wykonywana jest przy zaburzeniach: gastrologicznych, hormonalnych, neurologicznych, dermatologicznych, układu kostno-stawowego, kardiologicznych.

Uwaga! Do badania włosy muszą być:
  • naturalne (nie farbowane, nie poddane zabiegom chemicznym)
  • czyste (umyte, bez środków do stylizacji np. lakieru, pianki, żelu itp.)

Gabinet Medycyny Estetycznej
dr Małgorzata Anna Krukowska


"MEDYK" Gabinety Lekarskie
ul. Sienkiewicza 4
63-400 Ostrów Wlkp.
wjazd od ul. Towarowej (przy Hotelu Royal)
Telefon:
+48 570 629 766